Bidet w łazience – luksus czy zbędny dodatek?

Bidet to dla niektórych osób wciąż niepotrzebny i nieco ekscentryczny element wyposażenia łazienki. Z kolei ci, którzy znaleźli dla niego miejsce, docenili jego użyteczność. Jest też rozwiązaniem coraz chętniej stosowanym przez projektantów łazienek, dla których bidet jest tym urządzeniem sanitarnym, dla jakiego powinna się znaleźć przestrzeń. Doświadczeni specjaliści od wystroju wnętrz potrafią osiągnąć równowagę między doskonałym wyglądem a wysoką funkcjonalnością. Dopasują jego design do stylu panującym we wnętrzu.

Korzyści z wyposażenia łazienki w bidet

bidet

Wyposażenie każdego domu czy mieszkania powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb wszystkich domowników. Czy można jednak montować bidet tylko wtedy, gdy dysponuje się odpowiednim metrażem łazienki? Zwykle ma on wymiary 60 cm głębokości i 40 cm szerokości. Konieczne jest zostawienie przestrzeni po jego bokach, aby wygodnie postawić nogi. Wystarczy w tym wypadku około 20 cm na każdą ze stron.

Dla zwiększenia komfortu użytkowania, warto także umieścić go w sąsiedztwie toalety. Bidet z https://lazienka-rea.com.pl/toalety-ubikacje/bidety-podwieszane-wc.html nadaje się nie tylko do obmywania miejsc intymnych. Można w nim wygodnie umyć stopy czy dłonie. Dzieciom zdecydowanie łatwiej będzie umyć w nim ręce, zamiast wchodzić na taboret, aby skorzystać z umywalki. Również zabłocone łapy psa po spacerze da radę wygodnie w nim wyczyścić. Ponadto, bidet ułatwia też mycie mniej sprawnym ruchowo seniorom.

Można na nim usiąść, nie przeciążając mięśni nóg. Jest niezwykle wygodny, ponieważ nie trzeba całkowicie rozbierać się, jak podczas korzystania z wanny czy prysznica. Oszczędza także wodę oraz skraca czas potrzebny na codzienne mycie.

Bidet i jego rodzaje

W zależności od tego, jaki wystrój panuje w łazience, można się zdecydować na bidet:

• stojący – gdzie system mocujący ukryty jest w ścianie
• wiszący – montowany na specjalnych stelażach
• kompaktowy – idealny do mniejszych łazienek
• może posiadać regulację wysokości miski
• mieć baterię na jeden lub dwa kurki na ciepłą i zimną wodę
• dysze samoczyszczące
• regulację temperatury i ciśnienia wody