Łazienka i kuchnia w płytkach imitujących drewno

Łazienka i kuchnia to dwa specyficzne pomieszczenia, gdzie panują charakterystyczne warunki. Mowa tutaj chociażby o dużym poziomie wilgotności. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób rezygnuje z drewna, jeżeli jest tylko taka możliwość, ponieważ to szybko pęcznieje pod naporem wody. To jednak nie oznacza, że w kuchni w łazience nie można cieszyć się widokiem drewna.

Co powinno znaleźć się na podłodze?

Jeżeli komuś zależy na naturalnych akcentach aranżacyjnych to z powodzeniem może wybrać płytki podłogowe drewnopodobne. Niemal nie do odróżnienia, o zdecydowanie lepszych właściwościach, które można dopasować do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, jak również klasycznym. Wśród ich zalet można wymienić to, że można je bezproblemowo i szybko wyczyścić. Na dodatek nie absorbują one wody i są odporne na działanie środków chemicznych. Nie lada ciekawostka – na tego rodzaju płytkach nie widać tak mocno sierści zwierząt, która dla niektórych osób jest nie lada utrapieniem.

Odporność na ścieranie

Płytki drewnopodobne w kuchni oraz w łazience powinny być odporne na ścieranie. Zawsze podczas zakupu należy zwrócić uwagę na ten element, aby być pewnym tego, że długo będzie można cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem. Klasy ścieralności zostały określone na podstawie normy PN-EN ISO 10545-7. Do wnętrz dedykowane są płytki, których klasa ścieralności utrzymana jest na poziomie III. Z powodzeniem można o nich pomyśleć w kuchni i w łazience, gdzie długo będą cieszyć oko wszystkich domowników.