Lampy w industrialnym stylu – co wybrać?

lampa industrialna od dutchhouse

Nieodłącznym elementem stylu industrialnego jest prostota i surowość. Meble i dekoracje, które pojawią się w mieszkaniu, mającym przypominać loft, powinny mieć nieskomplikowane formy i przywodzić na myśl wyposażenie fabryki. Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w takiej przestrzeni – czym charakteryzują się lampy industrialne?

Jakie oświetlenie do loftu?

Oświetlenie to ważny element każdego wnętrza. Pełni nie tylko rolę praktyczną – rozświetlając pomieszczenia – ale także dekoracyjną. Powinno stanowić spójną całość z resztą wyposażenia: wykończeniem i meblami. We wnętrzach, które mają przypominać wyglądem starą fabrykę, najlepiej sprawdzą się tak zwane lampy industrialne.

Industrialne lampy – co to znaczy?

Jak rozpoznać lampy w industrialnym stylu? Przede wszystkim po użytym materiale. Będą to zazwyczaj metal i szkło. Charakterystyczną cechą lamp industrialnych jest także widoczność elementów takich jak śruby, żarówka czy kabel. Lampa, która pojawi się we wnętrzu industrialnym, powinna przywodzić na myśl wyposażenie fabryki – idealnie sprawdzą się nieprzekombinowane formy i neutralne kolory (zwłaszcza czerń i stalowy). Wystające śrubki czy widoczna żarówka to dodatkowy atut – takie oświetlenie idealnie pasuje do loftu.