Jak oświetlić salon, by stworzyć w nim miłą atmosferę?

Ludzie wciąż szukają pomysłu na to, jak w swoich domach stworzyć miłą i przytulną atmosferę, sprzyjającą dobremu samopoczuciu, relaksowi i odpoczynkowi. Są na to różne sposoby, zwykle polegają na wykorzystaniu dekoracji wykonanych z przyjemnych w dotyku materiałów, zachowaniu sprzyjającej wyciszeniu kolorystyki, oraz prawidłowym oświetleniu salonu. Poniżej kilka pomysłów na to, jak zaaranżować oświetlenie w salonie.

Jak zaaranżować oświetlenie w salonie?

Strefa relaksu wydzielona z wygodnej kanapy, stolika kawowego i telewizora, powinna być oświetlona bocznym łagodnym światłem. Kinkiety do salonu z Antresola-galeria.pl idealnie spełnią tą rolę, dadzą odpowiednio dużo światła, ale nie będą przeszkadzały na przykład w oglądaniu telewizji. Jest wiele modnych wzorów, zatem kinkiety do salonu mogą być prawdziwą ozdobą ściany. Kącik czytelniczy, tak często umiejscowiony w głównym pokoju, również może być oświetlony za pomocą kinkietów, chodź lepiej sprawdzi się lampa podłogowa, lub lampa mocowana do ściany z ruchomym źródłem światła.

Dzięki temu możemy nakierować je wygodnie na czytaną książkę. Bardzo często salon to również miejsce, w którym spożywane są posiłki, gdyż tam ulokowany jest duży stół i krzesła. Aby oświetlić tą część domu warto zamontować wiszącą lampę tuż nad stołem. To rozwiązanie świetnie prezentuje się w dużych pokojach, w których wisząca bezpośrednio nad stołem lampa wygląda naprawdę interesująco. Poza tym, jeżeli jest to służy nam również do pracy w domu, uzyskamy w ten sposób dobrze oświetlone miejsce.