Eleganckie lampy stojące do każdego wnętrza

Modne i stylowe lampy podłogowe są najprostszym i najszybszym sposobem na dostarczenie do wnętrza dodatkowego światła. Dzięki umiejętnie zaplanowanemu oświetleniu, można uzyskać niepowtarzalne efekty aranżacyjne. Dużym atutem lamp stojących jest także to, że w razie potrzeby można je szybko przenieść z jednego pomieszczenia do drugiego.

Gdzie umieścić lampę?

Wybranie porządnej lampy stojącej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby umieścić ją w odpowiednim miejscu, dzięki czemu będzie można w 100% wykorzystać potencjał danego oświetlenia. Jeżeli chodzi o wyższe lampy podłogowe, to zazwyczaj ustawia się je obok fotela, dzięki czemu umilą czytanie książek w fotelu. Niskie modele dość delikatnie rozświetlają wnętrze, dlatego też oglądanie ulubionego filmu lub serialu w telewizorze będzie zdecydowanie przyjemniejsze. Przy aranżacji salonu można oczywiście nie ograniczać się wyłącznie do jednego rodzaju oświetlenia.

Czym charakteryzują się nowoczesne lampy do salonu stojące?

lampy podłogowe

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele lamp do wyboru, które różnią się między sobą kolorem, stylem i materiałem. W nowoczesnych salonach królują przede wszystkim lampy metalowe. Godne uwagi są konstrukcje wykonane z czarnej podstawy metalowej i kloszy, które składają się z metalowych drutów. Przy wyborze lamp stojących warto zwrócić uwagę także na same żarówki. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają designerskie żarówki o nietypowych kształtach.

Praktyczne lampy dla każdego

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby przy wyborze lamp podłogowych zwrócić uwagę na to, czy są one łatwe w utrzymaniu czystości. Fajne lampy do salonu stojące niestety zbierają kurz, który ma bezpośredni wpływ nie tylko na walory estetyczne, ale również na zdrowie samych mieszkańców. Najłatwiejsze w utrzymaniu czystości są gładkie lampy, które wykonane są ze szkła, metalu i wytrzymałych tworzyw sztucznych. Kurz można błyskawicznie pozbyć się za pomocą wilgotnej ścierki z dodatkiem płynu usuwającej kurz. Na rynku jest wiele sprawdzonych preparatów, które zapobiegają osadzaniu się brudu. Najtrudniejsze w utrzymaniu czystości są lampy podłogowe z tekstylnych abażurów. Szczególną uwagę należy zachować przy dość giętych i elastycznych materiałach, które niestety łatwo uszkodzić podczas czyszczenia.