Płytki gresowe do domu

Gresowe płytki odróżniają się od innych modeli procesem wytwarzania i materiałami, jakie są używane w tym przypadku. Płyty początkowo są poddawane prasowaniu, następnie wypalane w wysokiej temperaturze. Jakie parametry mają takie płytki? Jaką mogą przybrać wielkość?

Parametry płytek gresowych

Cechą charakterystyczną gresowych płytek jest niska nasiąkliwość, która wpływa w dużym stopniu na łatwość w utrzymaniu czystości i niewielką podatność na zabrudzenia. Różnice w tych parametrach wynikają z tego, jak sprasowano i stopiono dane płytki gresowe. Pożądaną cechą płytek jest także duża twardość, która pozwala zmniejszyć ryzyko zarysowań i starcia powierzchni.

Gres wyróżnia się odpornością na uszkodzenia i sporą wytrzymałością na zginanie. Specjaliści zajmujący się układaniem takich płytek korzystają ze specjalnych narzędzie, które pozwalają nacinać i wiercić otwory w płytkach.

Wielkości płytek gresowych

Płytki gresowe – https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-gresowe-137.html najczęściej mają około 9-12 mm grubości, chociaż niektóre modele posiadają grubość na poziomie 5 mm. Większe formaty takich płytek uzyskuje się dzięki odpowiedniej twardości gresu, dlatego producenci chętnie korzystają z coraz nowszych pomysłów w tym przypadku. Wielkoformatowe gresy cieszą się sporą popularnością wśród osób, które stawiają na nowoczesne i eleganckie rozwiązania.
Oczywiście można także poszukać nieco mniejszych rozmiarów płytek. gdyż wybór jest bardzo duży. Zależy on głównie od własnych oczekiwań.

Rodzaje gresów

Rodzajów gresu jest na rynku bardzo dużo, dlatego łatwo się pogubić w nazewnictwie. Okazuje się, że materiał o danych parametrach będzie nazywał się inaczej w zależności od tego, jaki producent wyprodukował płytki i kto je sprzedaje. Jeśli chodzi o użyte składniki do ich wyrobu, najbardziej podstawowy podział wskazuje dwie grupy gresów – porcelanowe i techniczny.

Płytki gresowe odznaczają się ciekawymi parametrami, które z pewnością będą pożądane w pomieszczeniach często użytkowanych. Sprawdzą się w kuchni, w pokoju, a nawet w łazience.