Styl skandynawski

Remont mieszkania często wiąże się ze zmianą wystroju wnętrz. Najczęściej oprócz zmiany koloru ścian oraz wymiany podłóg, decydujemy się również na zakup nowych mebli i dodatków. Wśród wielu stylów wnętrzarskich bez wątpienia od kilku sezonów styl skandynawski jest tym najpopularniejszym.

Meble w stylu skandynawskim

Charakteryzują się prostotą i funkcjonalnością. Na próżno szukać w nich wymyślnych ozdób oraz krzykliwych kolorów. Proste, geometryczne wzory, które widoczne są zarówno w kształtach mebli jak i wzorach na tkaninach, to kwintesencja stylu skandynawskiego. Wszelkie odcienie bieli oraz szarości, zarówno na ścianach, jak i meblach oraz dodatkach są bardzo wskazane.

Wiszący fotel oraz fotele podwieszane będą świetnymi dodatkami aranżacyjnymi do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Z fotelem wiszącym bardzo dobrze współgrają sofy oraz stoliki kawowe, które nie są dużych rozmiarów, ale proste i wręcz ascetyczne.

Dodatki w stylu skandynawskim

Dobrane do charakteru i stylu życia gospodarzy grafiki na ścianach, jak również rośliny, takie jak monstera, a także nie wielkie przedmioty użytkowe wykonane własnoręcznie, dobrze sprawdzą się we wnętrzach o jasnych barwach. Styl skandynawski nie wymaga dużych nakładów finansowych, a meble oraz dodatki są ogólnodostępne.