Wybieramy krzesła do jadalni urządzonej w stylu skandynawskim

Skandynawskie wnętrza nadal cieszą się bardzo dużą popularnością. Jakie krzesła wybrać do jadalni zaaranżowanej w tym stylu?

Styl skandynawski w jadalni

Wśród najważniejszych wyróżników stylu skandynawskiego znajdują się:

  • jasne kolory
  • naturalne materiały
  • prostota aranżacji
  • efekt hygge – przytulność

Jadalnia urządzona w skandynawskim stylu powinna być komfortową przestrzenią do wspólnego spędzania czasu z najbliższymi.

Centralnym punktem w pomieszczeniu jest wtedy duży stół. Wokół niego znajdują się krzesła. Jakie modele krzeseł do jadalni w skandynawskim stylu warto wybrać?

Krzesła do jadalni w skandynawskim stylu – przegląd modeli
Wśród najbardziej popularnych krzeseł do jadalni w skandynawskim stylu znajdują się designerskie modele z oparciem i siedziskami z tworzywa, które umieszczone są na drewnianych nóżkach. Najpopularniejsze to krzesła w kolorze bieli, lecz można także kupić je w wielu innych wariantach, także jako tapicerowane.

Do skandynawskich wnętrz sprawdzą się także drewniane krzesła w rustykalnym stylu, z charakterystycznym oparciem z deseczkami ułożonymi w literę X. Takie aranżacje świetnie prezentują się także z krzesłami w stylu retro.

Jedną z ostatnich nowości są także modne krzesła do jadalni welurowe, które kryte są miękkim, przyjemnym w dotyku welurowym pluszem z lekkim połyskiem. Do wyboru jest wiele kolorów – szary, granatowy, musztardowy czy też zielony.