Zanim kupisz mebel… Czyli na co zwracać uwagę, przed zakupem mebli?

Zakup mebli wiąże się ze sporymi wydatkami. Jest więc oczywiste, że do zakupu mebli trzeba się merytorycznie przygotować. Przedstawiamy kilka cech nowych mebli, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Zwróć uwagę na produkt

Większość salonów zajmujących się sprzedażą mebli dba o to, by ich oferta wyglądała w pełni atrakcyjnie. Jednak rozwiązanie to nie prowadzi donikąd. Przy zakupie mebla weź więc pod uwagę jakość jego wykonania, grubość poszczególnych elementów składowych a także – sposób ich mocowania (standardowe kołki na niewiele się zdają).

Pomyśl o drewnie

Meble online to w większości meble wykonane z drewna. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jakiej jakości dany surowiec jest. Sprawdźmy, czy nie ma widocznych słojów, sęków itd. Przeanalizujmy tez strukturę drewna pod kątem pozostałości kory i miejsc żywicznych. Nie zapominajmy też o tym, że producenci zamiast klasycznego drewna, bardzo często stosują płytę fornirowaną. Jeśli meble sprzedaje salon meblowy online, warto poszukać opinii na jego temat i asortymentu, który on sprzedaje.

Sprawdź zawiasy

Dobry sklep meblowy nie oszczędza na zawiasach i prowadnicach. Pamiętaj by je skontrolować pod kątem płynności pracy. Jakiekolwiek zacięcia powinny je w Twoich oczach dyskredytować. Zwłaszcza, że kupujesz meble na lata a nie na parę miesięcy.