Konsola do przedpokoju – dlaczego warto ją mieć?

Różnego rodzaju konsole są obecnie bardzo modne, a wręcz idealnym miejscem dla takiego mebla jest przedpokój. Zazwyczaj konsola do przedpokoju nie jest zbyt pokaźnych rozmiarów, a mimo to poza swoją funkcją dekoracyjną może mieć także swoje praktyczne zastosowanie.

Konsola do przedpokoju – do czego może służyć?

Na takim meblu o stosunkowo niewielkiej powierzchni blatu możemy umieścić lampę, dzięki której oświetlenie w przedpokoju będzie ciepłe, a wnętrze stanie się bardziej przytulne. Dodatkowo lampa stołowa, którą umieścimy na takiej konsoli sama w sobie może stanowić niebanalną dekorację, która podbije stylistykę całego wnętrza. Dobrym pomysłem jest też zawieszenie nad konsolą lustra, w którym będzie można się przeglądnąć przed wyjściem z domu. Natomiast blat może być też idealnym miejscem do trzymania różnego rodzaju kluczy – tych do mieszkania, ale i do samochodu czy też do piwnicy- dzięki paterze czy też misie, gdzie takie klucze zawsze będziemy odkładać istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że gdzieś nam one zaginą. Konsola sprawdzi się też doskonale jako miejsce na bibeloty – możemy tutaj równie dobrze umieścić tace ze świecami jak i donice z kwiatami, jeśli tylko taki mebel stoi w miejscu odpowiednio doświetlonym.

Jakie konsole znajdziemy w sklepach?

Tak naprawdę jakie tylko chcemy. Jeśli zależy nam na stylistyce prostej, minimalistycznej to może to być sam blat z prostymi nóżkami. Sam blat może być laminowany, a może to być surowe drewno. Jeśli natomiast bardziej odpowiada nam mebel stylizowany – znajdziemy rzeźbione konsole z wygiętymi nogami lub też modele celowo postarzane lub stylizowane na prawdziwe antyki. Ważne, aby tak niewielki mebel dopasować do charakteru i przedpokoju i całego mieszkania. Przedpokój bardzo często stanowi wizytówkę wnętrza, bo to właśnie przedpokój nasi goście widzą w pierwszej kolejności. Konsole do przedpokoju to doskonały wybór i jeśli tylko mamy miejsce na taki mebel to można zdziałać z nim cuda.