Świąteczny klimat dzięki stroikom bożonarodzeniowym

Dekoracje świąteczne to podstawa, o którą warto zadbać już z dużym wyprzedzeniem. Na szczęście nie brakuje pięknych ozdób, które uatrakcyjnią wnętrza i nadadzą im nowego charakteru. To właśnie za ich pomocą można stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę, nadając wyjątkowości okresowi przedświątecznemu. Przepięknie przystrojona choinka to podstawa, ale warto też sięgnąć po szereg innych ozdób. Świetnie sprawdzają się miedzy innymi świąteczne stroiki. Można kupić gotowe lub zrobić je samodzielnie, z dowolnych elementów. Idealnie nadadzą się przykładowo szyszki, gałązki, świerk, bombki, tasiemki, brokat czy sztuczny śnieg.

Świąteczne stroiki sposobem na nastrojowy klimat we wnętrzach – po co warto sięgnąć?

Magię świąt bożonarodzeniowych podkreślą bez wątpienia stroiki, szczególnie te żywe, pachnące. Można oczywiście zrobić lub kupić takie ze sztucznych elementów. Te drugie będą miały zdecydowanie dłuższy okres żywotności i przydadzą się także w przyszłym roku Uniwersalny stroik świąteczny może składać się ze świeczki ozdobnej, znajdującej się w wianku. Na stole wigilijnym mile widziane będą małe stroiki z wikliny, przyozdobione szyszkami, owocami ostrokrzewu, spryskane sztucznym śniegiem. Na drzwiach wspaniale sprawdzą się wieńce ze świerkowymi gałązkami, szyszkami, kwiatami, listkami, gwiazdkami, bombkami, korą. Stroik świąteczny w szkle można przygotować samodzielnie, co nie jest niczym trudnym. Wystarczy wyposażyć się w jakieś szklane naczynie – wazon, kielich, słoik, szklaną kulę. Do tego potrzebne będą gałki świerku lub sosny oraz szyszki, owoce głogu lub ostrokrzewu i sztuczne jabłka. Do szklanego wazonu typu kula można też włożyć grubszą świeczkę, piasek dekoracyjny w srebrnym kolorze, małe bombki, szyszki spryskane srebrną farbą w sprayu.

Stroiki świąteczne można ładnie wyeksponować, kładąc je na jakiejś dekoracyjnej podstawce, paterze czy nawet talerzu. Świetnie sprawdza się patera z nóżką lub na drewnianej podstawce. Wspaniały efekt daje duży wazon, do którego zostaną włożone luzem bombki. Kolejną propozycją będzie słoik z lampkami ledowymi. Wystarczy włożyć sznur ze światełkami do wybranego przez siebie naczynia, aby powstała ciekawa plątanina, która wprowadzi nastrojowy klimat i zapewni dodatkowe źródło światła we wnętrzu. Wspaniale prezentują się stroiki świąteczne z kory brzozy. Potrzebne będą w tym celu płaty kory, które zostaną przymocowane do wiec czy słoików wypełnionych rożnymi dekoracjami. Wystarczy całość przewiązać tasiemką, przyczepić na wierzch gałązkę świerku i przykładowo laskę cynamonu.