Gdzie znajdują zastosowanie pawlacze?

Pawlacze są wykorzystywane w celu przechowywania przedmiotów. Jak wiadomo w każdym niemal domu brakuje przestrzeni na zapasową pościel czy sprzęt sportowy. Co ważne, obecny pawlacz w niczym nie przypomina reliktu z przeszłości.

Z czego wynika funkcjonalność pawlaczy?


Tego typu schowki umożliwiają składowanie i przechowywanie sporej ilości przedmiotów. Zwykle zajmują przestrzeń tuż pod sufitem i mogą stanowić pojedynczą szafkę lub być elementem większego mebla. W nowoczesnych wnętrzach pawlacze mogą na przykład stanowić jedną z szafek znajdujących się w zabudowie. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest umieszczanie szafek w pionie, aż do sufitu. W kompozycję mogą być wplecione ciekawe detale, takie jak choćby wygodne siedzisko pokryte welurową tkaniną. Fronty szafek mogą być z kolei wykonane z gładkiej płyty meblowej, która doskonale odbija światło i rozjaśnia pomieszczenie.

W jakich innych pomieszczeniach warto stosować pawlacze?


Tego typu funkcjonalne schowki znajdują zastosowanie nie tylko w holu czy przedpokoju. Mogą być one bowiem również wykorzystywane w sypialni czy w pokoju dziecka. Szafki można wówczas umiejętnie wkomponować w aranżację pomieszczenia, co sprawia że prezentują się atrakcyjnie i są bardzo funkcjonale. Ciekawym rozwiązaniem jest montaż oświetlenia wewnątrz schowka, które uruchamia się po otwarciu drzwiczek. Pojemne pawlacze mogą być również stosowane w łazience i kuchni. W tym jednak przypadku powinny być wykonywane z materiałów odpornych na nadmiar wilgoci czy nadmierne zanieczyszczenie związane z przygotowywaniem potraw. Fronty szafek w tym przypadku można wykonać z łatwego w czyszczeniu szkła.