Umywalka wpuszczana w blat – co warto o niej wiedzieć?

Łazienka to szczególne miejsce w całym domu. Z jednej strony ma bardzo precyzyjnie określone przeznaczenie, lecz z drugiej sprawiać może spore trudności podczas jej urządzania. Nic więc dziwnego, że każdy inwestor chce, aby jego łazienka była możliwie jak najlepsza. Osiąga się to nawet najdrobniejszymi detalami, takimi jak umywalka. Bardzo często w ostatnim czasie wybierane są modele wpuszczane w blat. Czym się taka umywalka charakteryzuje?

Czym jest umywalka wpuszczana w blat?

Wiele osób może nie wiedzieć, czym taka umywalka w ogóle jest. Jest to bowiem dość niestandardowe rozwiązanie, którego nie widuje się zbyt często w polskich łazienkach. Standardowo wykorzystywane są albo umywalki wolnostojące, albo też ewentualnie nablatowe, które wystają powyżej linii blatu. Czym więc jest wersja wpuszczana w blat?
Taka umywalka charakteryzuje się tym, że położona jest albo na linii z blatem, albo wręcz poniżej jego. Powoduje to, że po pierwsze charakteryzuje się ona rewelacyjnym, bardzo eleganckim wyglądem, a po drugie ma olbrzymie zalety od strony użytkowej.

Jakie są zalety i wady umywalki wpuszczanej w blat?

czarne umywalki wpuszczane w blat

Umywalka, która umieszczona jest poniżej linii blatu, przede wszystkim cechuje się bardzo ciekawymi zaletami od strony użytkowej. Każdy zapewne zna sytuację, gdy podczas mycia się czy też golenia, wokoło blatu i na nim rozlewa się wodę. Jest to jedna z wad klasycznej umywalki wystającej ponad blat. W przypadku modelu wpuszczanego w blat nie ma takiego ryzyka, ponieważ konstrukcja tego rodzaju znacznie ogranicza ilość wydostającej się wody.
Kolejną bardzo dużą zaletą jest także to, że taka umywalka nie zajmuje wiele miejsca, więc może być montowana w naprawdę małych łazienkach. A te jak wiadomo, są przeważającą większością w Polsce.
Czy taka umywalka ma jakieś wady? Przede wszystkim wymienić w tym wypadku trzeba dość spore ograniczenie, jeśli chodzi o przestrzeń pod nią. Nie można w szafce pod umywalką umieścić np. szuflad, ponieważ znajdować się tam będą przyłącza do umywalki, co nieco ogranicza praktyczność tego rozwiązania.