Mieszkanie w surowym stylu, nawiązujące do loftu

Coraz więcej ludzi pragnie mieszkać w pięknym otoczeniu, wysmakowanym i nawiązującym do modnych trendów, z którymi można zapoznać się w czasopismach o projektowaniu wnętrz, czy na blogach wnętrzarskich. Jeden z wyjątkowo atrakcyjnych pomysłów na zaaranżowanie swojego mieszkania to użycie płytek imitujących beton – w ten sposób uzyska się odrobinę surowości we wnętrzu.

Płytki betonopodobne czyli odrobina surowości we wnętrzu

Dom najczęściej kojarzy się z przytulnością, jednak tak naprawdę nie brakuje osób, którym bardziej podobają się wnętrza o trochę bardziej surowym i mocnym charakterze. Wciąż bardzo popularne są lofty – przeciętny zjadacz chleba raczej nie może pozwolić sobie na nowoczesne mieszkanie w lotach, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, by spróbował zaaranżować swoje mieszkanie w bloku w podobnym stylu. To jest naprawdę proste. Wystarczy postawić między innymi na płytki betonopodobne Home 100, za pomocą których można wyłożyć na przykład podłogi w kuchni i korytarzu, podłogę oraz ściany w łazience, a nawet jedną ze ścian w pokoju. Odrobina takiej surowości fantastycznie będzie komponowała się z drewnianymi dodatkami, z roślinami zielonymi, czy tak obecnie modnymi aksamitnymi meblami.

Loft w mieszkaniu w bloku

Marzenia o loftowym mieszkaniu mogą być zatem naprawdę zrealizowane nawet w bloku. Wiele materiałów do wykańczania wnętrz ma bo wiem właśnie taki industrialny charakter. Płytki imitujące beton pozwalają uzyskać loftowy charakter we wnętrzu, jednocześnie będąc najbardziej ekonomiczną alternatywą. Można bowiem zastosować również inne sposoby wykończenia podłogi czy ścian, które będą nawiązywały do surowego betonu, będą jednak zdecydowanie droższe. Dla zwolenników ekonomicznych rozwiązań płytki betonopodobne to zatem idealne połączenie przystępnej ceny oraz świetnego wizualnego efektu.