Lakier do drewna a wszechstronne możliwości zastosowania

Lakier do drewna jest preparatem, którego podstawowe działanie polega na zapewnieniu osłony drewnianym elementom przed szkodliwym i niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak woda, brud czy tłuszcz. Zabezpieczone za pomocą lakieru do drewna elementy nie tylko nie wchłaniają tych niszczących je substancji, ale także o wiele dłużej zachowują swój oryginalny kolor i piękny wygląd. Dzięki lakierowi do drewna istnieje możliwość chronienia wszystkich rodzajów tego surowca, ponieważ traci on pierwotny wygląd w trakcie użytkowania.

Lakier do drewna niezależnie od tego, czy będzie matowy czy z połyskiem doskonale chroni surowiec przed szkodnikami. Na powierzchni lakierowanych elementów tworzy powłokę, która nie dopuszcza do uszkodzenia drewna. Jednocześnie sprawia, że staje się ono bardziej odporne na ścieranie. Lakier do drewna może być nie tylko podkładowy, ale także nawierzchniowy, przy czym zaleca się zastosowanie w pierwszej kolejności podkładowego lakieru do drewna.

Lakier do drewna może być rozpuszczany za pomocą rozcieńczalnika, wody lub benzyny lakowej. Wszystkie preparaty tego typu pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów poprzez uzyskanie wykończenia o charakterze matowym, półmatowym, satynowym, półpołysku lub pełnego połysku. Lakier do drewna jest przeznaczony do ochrony powierzchni mebli i boazerii. Sprawdzi się na panelach, balustradach, drzwiach, oknach.