Jakie wybrać prowadnice do szuflad?

Nowoczesne prowadnice do szuflad są nieodłącznym elementem mebli, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo na co zwrócić uwagę przy wyborze solidnych prowadnic do szuflad.

Maksymalny udźwig

Porządna prowadnica szuflady spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy zapewni odpowiedni udźwig. W szufladach kuchennych bardzo często przechowywane są ciężkie przedmioty, dlatego też tym bardziej należy zwrócić uwagę na udźwig. Problemy pojawiają się zazwyczaj przy dość szerokich szufladach, gdzie można przechowywać wiele produktów. Jeżeli postawi się na niskiej jakości prowadnice to niestety może dojść do jej zniekształcenia. Wymiana uszkodzonej prowadnicy na nową nie w każdych meblach jest możliwa.

na zdjęciu: prowadnica szuflady – sklep Belmeb.pl

Jaki wysuw szuflady?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się meble w których wysuw szuflady wystaje poza korpus. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać pełny albo częściowy wysuw. Jeżeli chodzi o pełny wysuw to doskonale sprawdzi się on w przypadku płytkich szuflad. Wynika to oczywiście z tego, że prowadnice szuflad tego typu zapewnią bezpośredni dostęp do tylnej części. Jeżeli chodzi o częściowy wysuw to przeważnie umożliwia on wysunięcie szuflady na około 3/4. Osoby, które nie wiedzą jakie wybrać prowadnice do szuflad mogą skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Pamiętać należy także o tym, że wysuw szuflady zależy również od wolnej przestrzeni do zagospodarowania. W ciasnych kuchniach nie zawsze będzie można odtworzyć szufladę do końca.