Wysoka jakość mebli do pokoju gościnnego

Podstawową zasadą przy zakupie nowych mebli do salonu powinno być upewnienie się, że posiadają one wysoką jakość. Dotyczy to zarówno starannego wykonania, jak i zastosowania solidnych materiałów. Proces starzenia najlepiej znosi drewno, z którego wykonane są na przykład meble Eicholtz. Otarcia i uderzenia nie prowadzą do powstawania większych dziur, a także nie powodują odseparowania warstwy wierzchniej mebla.

Niestety takie sytuacje zdarzają się w przypadku tańszych mebli, zwykle wyprodukowanych z płyt wiórowych lub sklejki. Nie są one jednak pozbawione zalet. Przede wszystkim można je łatwo przestawiać, ponieważ są lżejsze niż drewniane meble Eicholtz. Ich cena również jest niższa, więc możliwe jest częstsze ich wymienianie. Przy wyborze mebli do salonu warto zwrócić uwagę także na łatwość sprzątania. Nieco gorzej czyści się na przykład powierzchnię chromowaną lub nielakierowaną sosnę.

Alternatywą mogą być również meble używane. Takie rozwiązanie polecane jest dla osób, które pragną zaoszczędzić lub chcą posiadać samodzielnie wykonane elementy wyposażenia. Przy pomocy farb oraz wymiennych gałek czy uchwytów, można na przykład stworzyć zupełnie nową formę w salonie. Wiele dostępnych na rynku mebli posiada wymienne części, które można w razie zapotrzebowania dowolnie zmieniać. W tym celu wykorzystać można na przykład rozmaite, gotowe szablony lub zaprojektować coś zupełnie nowego.