Wypoczynek w ogrodzie

W letni, upalny dzień miło jest odpocząć w ogrodzie, wylegując się na leżaku lub bujać na huśtawce. Takie sprzęty można oczywiście kupić, ale w dobie troski o ekologię dobrze jest wykorzystać materiał już używany wcześniej do innych celów, a jeszcze nadający się do stworzenia czegoś zupełnie nowego. Takim znakomitym produktem do recyklingu są drewniane palety.

Europalety są zbijane z surowego drewna, niektóre nasączone są impregnatem, więc dobrze znoszą różne warunki atmosferyczne. Nadają się przede wszystkim do ponownego wykorzystania przy produkcji mebli ogrodowych.

Pełny relaks

Moda na meble ogrodowe z palety euro trwa od jakiegoś czasu. Palety są wykorzystywane do produkcji ław drewnianych, stolików kawowych, kwietników, mebli wypoczynkowych – po nałożeniu na nie materaców i poduszek, a także do stworzenia wygodnych leżaków i stabilnych huśtawek ogrodowych. Meble i huśtawki można wykonać własnoręcznie, bez wysiłku oraz znajomości zasad stolarstwa. Jest to prosta czynność, wystarczy surowe deski dobrze wygładzić papierem ściernym lub szlifierką, zabejcować lub polakierować, umocować –  w przypadku huśtawki – łańcuch w odpowiednich miejscach i zawiesić na wcześniej przygotowanym stabilnym stelażu drewnianym.

Na takim meblu w otoczeniu zieleni i kwitnących kwiatów znakomicie odpoczniemy.