Wśród jakich rolet możemy wybierać?

Nie da się ukryć, że kwestia wystroju naszych wnętrz podlega modom. Szczęśliwie sytuacja wygląda już znacząco inaczej niż w czasach PRL, kiedy większość mieszkań wyglądała bardzo podobnie, nie ze względu na podobne gusta, ale na bardzo ograniczona dostępność różnorodnych towarów i elementów wyposażenia wnętrza. Obecnie czasy niedoboru już minęły, aktualnym jednak staje się przysłowie „im większy wybór, tym większy kłopot”. Dylemat ten pojawia się również w kwestii wyboru rolet na nasze okna. Co zatem mamy do wyboru i na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas tego wyboru?

Najpopularniejsze rodzaje rolet

Początkowo największą popularność miały proste rolety zwijane, do których niewątpliwych zalet można zaliczyć cenę, skuteczność zaciemnienia pomieszczenia oraz właśnie prostotę montażu i budowy. Najsilniejszą konkurencję dla nich stanowią rolety typu dzień noc, dla których największym atutem jest łatwość i szybkość zmiany poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. Mniej popularne są inne typy rolet, jak choćby rolety rzymskie czy austriackie, natomiast jest jeden typ, który wygląda na to, że będzie w najbliższej przyszłości znacząco zyskiwał popularność. Chodzi tutaj o rolety plisowane, czyli tak zwane plisy okienne – link do produktów.

Pożegnajmy rolkę

Jednym z głównych wyróżników rolet plisowanych jest fakt, że zrezygnowano z nich z tradycyjnej dla większości typów rolet rolki, na które zwija się materiał rolety. Zamiast tego, pociągnięcie rolety sprawia, że zwija się ona w specyficzną harmonijkę, osiągając tym samym ten sam efekt co w tradycyjnych roletach, choć niewątpliwie w inny sposób. Jeśli chcemy, aby nasze rolety były inne niż u większości osób, to wybór rolet plisowanych wydaje się być dość naturalny. Warto zawsze oczywiście unikalność takich rolet podkreślić wyborem oryginalnego i ciekawego wzoru oraz kolorystyki materiału, z którego zbudowana będzie roleta, dzięki czemu będziemy mieli pewność unikalności naszego wnętrza. A zatem – czas na wybór i zakup rolet, trzeba przecież wreszcie odmienić nasze wnętrze.