Szafka nocna – zrób ją sam!

W dzisiejszych czasach coraz częściej wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie czy odnowienie mebli. Nie jest to może najprostsze zadanie, ale nie jest też to rzecz niemożliwa do wykonania, trzeba tylko poświęcić nieco czasu i energii.

Weź sprawy w swoje ręce

Przy odrobinie umiejętności oraz odpowiednim sprzęcie możemy nawet pokusić się o samodzielne wykonanie chociażby takiego mebla jak szafki nocne. Nie muszą one przecież być duże, wymyślne ani fikuśne, ale jeżeli dopniemy swego i zrobimy je własnoręcznie to satysfakcja i powód do dumy będą ogromne. Nie muszą być one przecież wcale wykonane z drewna, chociaż dziś możemy spotkać się już też z takimi stolikami nocnymi wykonanymi z pieńków drewna, nie wymaga to wielkiego zaangażowania ani nakładów pracy. Można je wykonać na przykład z drewnianej skrzynki. Może być też metalowa, wówczas będzie lepiej wpisywała się w nowoczesne meble.

Nowoczesne malowanie, szlifowanie

Szafki nocne do sypialni bardzo łatwo można odnowić, czasami wystarczy do tego jedynie farba, naturalnie zanim przystąpimy do pracy najpierw należy je porządnie wyczyścić,czasami też zmatowić lub wyszlifować. Nowoczesne szafki Ragaba dzisiaj są zwykle w kolorze białym, chociaż co do tego nie ma żadnych reguł i generalnie kolor musimy po prostu dobrać do innych elementów w całej sypialni. Szafki można też okleić specjalną tapetą, którą znajdziemy w wielu wzorach i kolorach, a przy samym procesie naklejania trzeba jedynie wykazać się precyzją i dbałością o szczegóły. W przypadku kiedy sami odnawiamy szafkę możemy nawet pokusić się o połączenie kilku kolorów. Warto też podkreślić, że takie prace można też zlecić specjalnym firmom, które zajmują się tym na co dzień, profesjonalnie, oni z pewnością doradzą nam, co będzie najlepsze do sypialni, jakich technik i sposobów użyć.