Na co zwrócić uwagę wybierając dywan do prania w pralce?

Wybierając nowe dywany do prania w pralce warto zwrócić uwagę na bardzo wiele różnych elementów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzuje się porządny dywan i które elementy odgrywają kluczową rolę przy jego zakupie.

Odpowiednia długość runa

Jeszcze kilka lat temu królowały przede wszystkim dywany z dość długim włosem. Mowa tutaj oczywiście o modelach shaggy, w których to runo przekraczało nawet 10cm wysokości. Dywany tego typu są nie tylko bardzo miękkie i sprężyste, ale również idealnie izolują przed zimnem. Jedyną wadą jest tak naprawdę to, że dywany tego typu trudno dokładnie odkurzyć i wyprać, dlatego też nie są najlepszym wyborem dla alergików. W dzisiejszych czasach najlepiej sprzedaje się dywan do prania w pralce z dość krótkim włosem. Ich największą zaletą jest to, że idealnie pasują do każdego pokoju i łatwo je utrzymać w idealnej czystości.

Jaka gęstość i waga?

Jak łatwo się domyślić im gęściejsze runo ma dywan do prania w pralce, tym oczywiście jego jakość jest lepsza. Aby sprawdzić rzeczywistą gęstość wybranego dywanu, warto skorzystać z pomocy metki. To właśnie tam producent podaje dokładną ilość włosów na jeden metr kwadratowy. W dzisiejszych czasach standardowa gęstość dywanów wynosi od 150 do 500 tysięcy. Im wyższa wartość, tym oczywiście dywan jest lepszej jakości. Wybierając nowy dywan do prania w pralce warto zwrócić uwagę także na jego wagę, która także podawana jest na metce. Cięższe dywany są trudniejsze nie tylko w transporcie, ale również i w praniu.