Jak stylowo urządzić swój salon

Urządzenie domu wymaga przemyślenia wielu kwestii i rozwiązań. Dobór mebli oraz dodatków nie może być przypadkowy, przecież w tak duże rzeczy inwestuje się raz na kilka lat. Jakimi zasadami zatem kierować się by salon urządzić stylowo, tworząc miejsce wygodne i przytulne dla wszystkich członków rodziny.

Kolorystyka salonu

Kluczowe jest wybór kolorystyki, w której będą utrzymane zarówno ściany jak i meble. Mniejsze dodatki można bez problemu zmieniać, bo zwykle nie są ani bardzo drogie, ani też nie kupuje się ich na lata. W przypadku wyboru kolorystyki ścian trzeba jednak kierować się trochę inną zasadą – nikt nie robi malowania domu co rok. Lepiej zatem postawić na kolory stonowane, a jeżeli podoba się nam salon w bardziej nasyconych barwach, w taki sposób można pomalować jedną ze ścian. Będzie ona stanowiła na przykład bardzo ładne tło dla mebli. Można przy niej ustawić komodę do salonu, a na jej blacie wyeksponować jakieś ładne dodatki.

Odpowiednie meble oraz dodatki czyli komoda do salonu i kanapa

Wybór mebli to największe wyzwanie. Warto postawić na rzeczy ponadczasowe i klasyczne, najlepiej wykonane z prawdziwego drewna, które nawet po kilku latach użytkowania będą nadal dobrze się prezentować. Poza tym klasyczne drewniane meble łatwiej jest po prostu odsprzedać nawet na jakiejś aukcji w internecie. Dobrym pomysłem jest również częściowe umeblowanie salonu za pomocą mebli z drugiej ręki. Można znaleźć fantastyczne przykłady szafek pod RTV albo stolików kawowych, które zostały wyprodukowane w latach świetności polskiego designu, a teraz są prawdziwymi perełkami. Komoda do salonu – https://ragaba.pl/pol_m_Meble_Komody-szafki-176.html również może pochodzi sprzed kilku dekad, na aukcjach w internecie można znaleźć na przykład fantastyczne drewniane bufety, które tak naprawdę są właśnie komodami. Warto natomiast kupić sobie nową sofę, bo te używane bardzo często mają już dosyć zdeformowane siedziska.