Jak sprytnie wybrać meble biurowe

Wybór mebli biurowych to wcale nie takie proste zadanie. Chociaż w sklepach nie brakuje zarówno tradycyjnych mebli, jak też tych dedykowanych do bardziej designerskich przestrzeni biurowych, na przykład opartych na zasadach coworkingu, zdecydowanie się na konkretne modele i tak może nie być oczywiste.

Jak funkcjonalnie urządzić przestrzeń biurową

W tradycyjny sposób rynek biurowy królują meble takie jak biurka do biura, specjalne biurowe regały oraz krzesła. To tak naprawdę najbardziej podstawowy sprzęt, dzięki któremu pracę można nie tylko odpowiednio zorganizować, ale też zadbać o przestrzeganie konkretnych przepisów BHP czy RODO. To właśnie ona obligują do zakupu szafek zamykanych na klucz, szafek pancernych i ognioodpornych. W przypadku doboru mebli bezpośrednio dla pracowników najważniejsze są jednak przepisy BHP – biurka i krzesła powinny być dostosowane do wzrostu pracownika. Powinny dawać możliwość regulowania wysokości, dzięki czemu pracownik będzie mógł przyjąć pozycję dogodną dla siebie, która będzie też jak najlepiej sprzyjała jego zdrowiu.

Meble do biura coworkingowego

Nowoczesne przestrzenie coworkingowe nie mają nic wspólnego z tradycyjnymi biurami. Tutaj częściej wybiera się designerskie biurka, które mają bardzo lekką konstrukcję i nie zawierają żadnych szuflad i szafek. To jednak przestrzeń rządząca się zupełnie innymi prawami, w której od funkcjonalności ważniejszy jest design. Nowoczesne loftowe lub skandynawskie biurka do biura coworkingowe, to często zupełne przeciwieństwo tradycyjnych biurek.