Drewno czy metal – co wybrać jako materiał wykonania łóżka?

Łóżko powinno zapewniać każdemu zdrowy i pozwalający na regenerację sen. Jednak ze względu na to, że spędza się w nim niemal 1/3 swojego życia warto także, by spełniało ono inne oczekiwanie – w tym wizualne oraz funkcjonalne.

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna. Dany model łóżka musi bowiem w pełni pasować do preferencji jego użytkownika. Jedną z podstawowych kwestii będzie zaś materiał wykonania ramy. Najczęściej jest ona albo drewniana albo metalowa. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Jeden materiał jest bardziej naturalny, za to drugi o wiele trwalszy. Trzeba więc wybrać co jest dla danej osoby ważniejsze, a także zdecydować się trzeba na to, jaki efekt wizualny jest bardziej pożądany w sypialni.

Łóżka drewniane a metalowe

Drewniana rama łóżka wykonana jest z materiału naturalnego, dlatego będzie wykazywać właściwości antyalergiczne i antystatyczne, będzie też oczywiście ekologiczna. Łóżko drewniane 140×200 sprawdzi się w dosłownie każdej sypialni – niezależnie od jej stylu. Proste formy sprawdzą się np. w stylu skandynawskim, a bardziej masywne – we wnętrzu inspirowanym stylem kolonialnym. Jeśli chodzi zaś o łóżko metalowe 120×200, doda ono sypialni niebanalnego stylu oraz wyrafinowania. Ciekawe wezgłowie (w kolorze białym lub czarnym) sprawi, że sypialnia wyglądać będzie elegancko. Do tego metalowe łóżko będzie niezwykle trwałe.